FriluftsRådet

Friluftsrådet

Kredsbestyrelsen

KREDSBESTYRELSEN I FRILUFTSRÅDET ROSKILDE

 

Kredsformand
Tove Binzer
Hjortemarksvej 4
Kisserup
4330 Hvalsø
Tlf.: 46 40 85 09
Mobil: 60 52 85 09
E-post: tove.binzer@gmail.com / Roskilde@friluftsraadet.dk
Forbund: Dansk Sejlunion
Indvalgt 2014 for 2 år  (lige år)

 

Sekretær
Lone Aalekjær
Maglekæret 26B
2680 Solrød Strand
Mobil: 41 37 03 60
E-post: friluft.lone@gmail.com
Forbund: Dansk Ride Forbund
Indvalgt 2014 for 2 år (lige år)

 

Jørgen Grastrup-Hansen
Ellemosen 4
4330 Hvalsø
Tlf.: 30 64 46 23
E-post: grastrup@privat.dk
Forbund: Dansk Forening for Rosport
Indvalgt 2014 for 2 år   (lige år)

 

Tue Nygaard
Skovvej 4
4330 K.r Hvalsø
Tlf.: 28139728
e-post: tuetrack@gmail.com
Forbund: Jægerforbundet
Indvalgt 2013 for 2 år (ulige år)

 

Thomas Gyalokay
Nyvang 22
4000 Roskilde
Mobil: 21 46 94 14
E-mail: thomasgy@htk.dk eller privat: thomas.gyalokay@hotmail.com Forbund: Naturvejlederforeningen 

 

Hans Hansen
Dommervænget 8B 1. th.
4000 Roskilde
Mobil: 21 49 45 36
E-mail: hans@ravnhansen.dk

 

Suppleanter:

Gitte Larsen
Sortemosen 2
290 Karlslunde
Mobil: 40 30 86 23
E-mail: gitte@elmegaarden.com

 

Ralf kristensen
Højagervej 3
2690 Karlslunde
Mobil: 56 14 39 34
E-mail: ralf33@live.dk

 

 

Ekstra personel til Roskilde-kredsen:

Gert Pedersen
Jerismosevej 190
2670 Greve
Tlf.:43 90 00 66
E-mail: lis-gert@webspeed.dk
Forbund: Dansk Orienterings Forbund
 

Jess Jessen
Søndervang 1
Ejby Ådal
4070 Kirke Hyllinge
Tlf:81 92 33 50
E-mail: sportsmasseur@hotmail.com
Forbund: Dansk Naturist Union og Frie Naturister 

Ralf Kristensen (suppleant i Grønt Råd Solrød)

 

Kredsrepræsentationslister og lister over medlemsorganisationer

Ønsker du en opdateret liste over kredsens repræsentanterne eller en liste over en af Friluftsrådets medlemsorganisationer/foreninger, kan du kontakte Friluftsrådet på e-mail: kreds@friluftsraadet.dk eller på tlf.: 33 79 00 79. Listerne kan enten fremsendes som almindelig post eller pr. mail.

  • Hovedsite
  • Blå Flag
  • Grønt Flag - Grøn Skole
  • Grønne Spirer
  • Grejbankerne
  • Danske Naturparker
  • CO2 neutralt website